مهمترین اجزای پرینتر استوک

۱۲ بازديد
در این مقاله وبلاگ مطلب به مهمترین اجزای پرینتر استوک می پردازیم.
پرینتر استوک مانند پرینترهای معمولی اجزای یکسانی دارد اما برای خرید باید بعضی از اجزا رو چک کرد یکی از مهمترین این اجزا، کاورِ پرینتر استوک هستش.

کاور یا چاپگر، پوسته بیرونی چاپگر است که روی قسمت های مکانیکی آن کشیده می شود. به این ترتیب گرد و غبار یا عوامل خارجی وارد دستگاه نمی شود. حتی از دستگاه در برابر آسیب های تصادفی کاربر محافظت می کند. زمانی که چاپگر نیاز به تعمیر دارد یا زمانی که کارتریج نیاز به تعویض دارد، می تواند باز شود. پوشش چاپگر نقش مهمی در زیباسازی دستگاه دارد. به این ترتیب سازندگان می توانند دستگاه را تبلیغ کنند و شکل زیباتری به آن بدهند.

یکی دیگر از اجزای مهم سینی خروجی و صفحه الحاقی سینی خروجی

سینی خروجی برای دریافت ورق های کاغذ پس از اتمام فرآیند چاپ استفاده می شود. همچنین زبانه ها را از خم شدن یا چروک شدن محافظت می کند. این قسمت از چاپگر یکی دیگر از قطعات ضروری است که فرآیند چاپ و دریافت پروژه نهایی را بسیار تسهیل می کند.

از طرف دیگر، صفحه اکستنشن سینی خروجی برای گشاد و بزرگ کردن سینی خروجی استفاده می شود. این قسمت از چاپگر یکی از قسمت های اصلی پرینتر استوک نیست. به دست آوردن کاغذهای بسیار بزرگ که فرآیند چاپ را خسته کننده می کند، می تواند بسیار مهم و کارآمد باشد.
دیگر اجزای مهم پرینتر استوک را در سایت شکیل نگار بخوانید.
منبع: وبلاگ شکیل نگار چابهار

چرا باید پرینتر استوک خرید

۱۵ بازديد
شاید براتون پیش اومده باشه چرا باید پرینتر استوک خرید این یکی از مهنرین سوالات هست و شاید یه سری سوالات از قبیل اینکه:

چرا قیمت فلان پرینتر بالاست ؟ و قیمت نزدیک به پرینتر نو 

۴-چطوری می تونیم مطمئن شیم که پرنتر خراب نمیشه و اذیتمان نمیکند؟

و سوالات دیگه ایی براتون پیش اومده باشه

از آنجا که چاپگر برخلاف لپ تاپ که یک محصول کاملا الکترونیکی است، چاپگر یک محصول مکانیکی الکترونیکی است. یعنی قطعه مکانیکی به مرور زمان فرسوده می شود، بنابراین برای چاپگرها نیاز به تعمیر است. اکنون، اگر مکانی مانند بی مهرگان سیستم از قطعات و پارچه جدید برای جایگزینی استفاده کند، به این معنی است که در داخل چاپگر کاملاً جدید است.

حالا چرا کسی چاپگر سالم خودش را می فروشد؟ یا فلان شرکت یا کاربران خصوصی برای مدت کوتاهی نیاز به چاپگر دارند و بعد می فروشند، پس دلیلی ندارد که چاپگر دست دوم خراب باشد، حتی اگر خراب باشد، فروختند.
اولین نکته ای که باید به آن توجه زیادی داشته باشیم این است که همیشه خرید خود را از شرکت ها و مراکز معتبر انجام دهیم زیرا در صورت بروز مشکل در چاپگر مطمئنا شرکت های معتبر پاسخگو بوده و چاپگر شما از خدمات این ها بهره مند خواهد شد. شرکت ها .

از فروشنده بخواهید چاپگر را آزمایش کند. هنگام خرید چاپگر، مطمئن شوید که چاپگر سر و صدای زیادی ایجاد نمی کند، صداهای غیرعادی در چاپگر ممکن است در هر یک از قطعات مشکل ایجاد کند.
در مورد پرینترهای چندکاره، قسمت های مختلفی مانند اسکن، کپی و چاپ را امتحان کنید. یک چاپگر سه یا چهار کاره می تواند به خوبی چاپ کند، اما مشکلی در دستگاه کپی وجود دارد.

مطمئن شوید که چاپگر را با کارتریج تهیه می کنید، فقط یک برگه را چاپ نکنید. حداقل 10 برگه را با دستگاه چاپ کنید تا مطمئن شوید که جلد چاپگر درست است و زمان بیشتری برای کالیبره شدن کامل چاپگر در نظر گرفته شود.

می توانید شمارنده دستگاه را بررسی کنید. برخی از چاپگرها شمارنده دارند. این شمارنده ها را می توان از طریق کدها، منوهای مخفی یا نرم افزار چاپ کرد. می توانید تعداد برگه های چاپ شده، تعداد کپی ها، فکس ها و اسکن های ساخته شده را مشاهده کنید. حتی می توانید تعداد دفعاتی که کارتریج تعویض شده یا تعداد دفعاتی که کاغذ در دستگاه گیر کرده است را مشاهده کنید. البته ممکن است این آمار برای همه دستگاه ها در دسترس نباشد.
https://tinyurl.com/yfywn34f
https://b2n.ir/j85806
بیشتر بخوانید:
https://shakilnegar.ir/why-does-everyone-need-to-buy-a-stock-printer/